کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

روش های کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

در مورد کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی چیزی شنیده اید؟ آیا می دانستید که می توانید ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی را دریافت کنید و به راحتی به این کشور مهاجرت کنید؟ در واقع، نه تنها مشاغل مختلفی وجود دارند که نیازی به مدرک تحصیلی ندارند، بلکه بسیاری از مشاغل در کانادا هستند که به شدت در این کشور تقاضا دارند و حتی از بسیاری از محدودیت های مسافرتی معاف هستند. کانادا بدون توجه به مجموعه مهارت یا تجربه تحصیلی متقاضی گزینه های مهاجرتی زیادی را پیش پای افراد قرار می دهد. نکته کلیدی، یافتن فرصت مناسب برای مهاجرت است.

بازار کار کانادا به دلیل کمبود شغل تحت فشار نیست بلکه به دلیل نبود تعداد کافی کارگران ماهر محلی با حجم مشاغل موجود در کانادا تحت فشار قرارگرفته است. به همین خاطر کانادا به دنبال کارگران خارجی ماهر و باتجربه است. کارگری که به دنبال زندگی و کار در جامعه کانادایی است.

این کشور قصد دارد تا پایان سال 2022 بیش از 1 میلیون مهاجر تازه وارد را دعوت کند و 341,000 مهاجر تا پایان سال در کانادا اقامت خواهند کرد. اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که علاقه دارید به عنوان نیروی کار به کانادا مهاجرت کنید اما مدرک تحصیلی یا مدرک زبان ندارید با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی
کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی و زبان

بسیاری از کارگران خارجی تصور می کنند که برای کار در کانادا به مدرک تحصیلی بالاتر از دانشگاه یا کالج نیاز دارند، درحالی که واقعاً این طور نیست.کشور کانادا گزینه های مهاجرتی و ویزای کار در کانادا بدون مدرک زبان و مدرک تحصیلی را برای افراد با هر سطح مهارت ارائه می دهد. اگرچه داشتن مدرک مهم است، اما آنچه در حال حاضر مهم تر است و کانادا بیشتر به دنبال آن است، داشتن تجربه کاری کانادایی یا پیشنهاد شغلی معتبر در این کشور است.توجه داشته باشید هرچه تقاضای شغلی شما بیشتر و تجربه کاری و تخصص شما در زمینه انتخابی شما بالاتر باشد، احتمال دریافت ویزای کانادا بیشتر می شود.

30 درصد از جمعیت بزرگسال کانادا دارای مدرک دانشگاهی هستند، اما این بدان معنا نیست که کارفرمایان کانادایی به دنبال متقاضیان کار بدون مدرک زبان یا مدرک تحصیلی نیستند. تنها باید فرصت مناسب مهاجرت را پیدا کرد.

آیا دریافت ویزای کار در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

اگر قصد سفر توریستی به کانادا را دارید، برای دریافت ویزا نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت. اما درصورتی که قصد کار در این کشور را دارید و مایل به دریافت ویزای کار در کانادا هستید شرایط به صورت دیگری می باشد. این احتمال وجود دارد که لزوم ارائه مدرک زبان بنا بر قوانین شرکتی که می خواهید در آن کار کنید متفاوت باشد.به عنوان مثال برخی شرکت ها برای نیروی کار خارجی نمره آیلتس را جزو شرایط استخدام لحاظ می کنند. بنابراین پیشنهاد می شود قبل از ارسال درخواست حتما از شرایط کار و استخدام شرکت مربوطه اطلاعات کافی به دست آورید.

توجه داشته باشید در برخی شرایط ممکن است شرکتی در مصاحبه اولیه به مدرک زبان و نمره آیلتس اشاره ای نکرده باشد اما در مرحله بعدی استخدام درخواست مدرک زبان و نمره آیلتس داشته باشند. در مورد ویزای تحصیلی نیز اجبار نمره آیلتس و مدرک زبان به برنامه تحصیلی و دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید،بستگی دارد. اگر می خواهید در کانادا به ادامه تحصیل بپردازید، امتحان آیلتس ممکن است اجتناب ناپذیر و اجباری شود.

بهترین روش دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی

سیستم اکسپرس اینتری

این سیستم یکی از روش های محبوب و بسیار متنوع برای مهاجرت به کانادا است. اکثر اتباع خارجی ترجیح می دهند از این برنامه برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند.سیستم اکسپرس اینتری برای کمک به مهاجرت افراد خارجی ماهر به کانادا در سریع ترین و مؤثرترین روش ممکن راه اندازی شده است. در برنامه اکسپرس اینتری، سه برنامه فرعی مهاجرت به وجود آمد که متقاضیان می توانند از طریق این سه برنامه برای دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی اقدام نمایند:

 • اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال
 • اسکیل ترید یا نیروی متخصص فنی فدرال
 • تجربه کار کانادایی

Work in Canada without a degree

هر یک از این سه برنامه شرایط خاص خود را دارند، اما واجد شرایط بودن متقاضی برای سیستم اکسپرس اینتری به شرایط زیر بستگی دارد:

 • سن
 • ملیت
 • توانایی زبان اعضای خانواده
 • سطح دانش
 • شغل
 • پیشنهادات کاری
 • تجربه کاری

هر یک از معیارهای فوق به شما امکان می دهد در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز کسب کنید. هر چه امتیاز بالاتر،شانس موفقیت در فرآیند درخواست بیشتر.

یازده استان از سیزده استان و قلمرو کشور کانادا برنامه ها و الزامات منحصربه فرد خود را دارند که شامل برنامه های تقاضای شغلی نیز می شود که به متقاضیان این امکان را می دهد که از طریق برنامه های مرتبط با اکسپرس اینتری و ساده سازی برنامه های مربوط برای درخواست دریافت ویزا اقدام نمایند.

برنامه تجربه بین المللی کانادا

این برنامه (IEC) به عنوان ویزای تعطیلات کاری نیز شناخته می شود. برنامه تجربه بین المللی دارای سه زیر شاخه است که به انواع مختلف ویزای کاری نیاز دارد.

 • ویزای تعطیلات کاری، مجوز کار آزاد
 • حرفه ای های جوان، مجوز کار ویژه کارفرما
 • همکاری بین المللی، مجوز کار ویژه کارفرما

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی مناسب کمک به دانشجویان بین المللی در کانادا برای ماندن و کار در کانادا تا سه سال پس از فارغ التحصیلی است. طول مجوز کار به طول برنامه تحصیلی شما بستگی دارد، به عنوان مثال، اگر شما یک برنامه تحصیلی دو ساله را تکمیل کرده باشید، مجوز کار و اقامت شما در کانادا به مدت دو سال معتبر خواهد بود.توجه داشته باشید، هنگامی که تجربه کاری کافی را به دست آوردید، این احتمال وجود دارد که واجد شرایط درخواست اقامت دائم کانادا باشید.

Work in Canada without a degree

نحوه دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی و کار در دولت کانادا

یک رزومه به روز تهیه کنید

بسیاری از متقاضیان در ارسال یک رزومه به روز شده کم کاری می کنند و این امر در پروسه استخدامی آنها مشکل جدی به وجود می آورد. رزومه شما پاسپورت و چراغ سبز شما برای مصاحبه است، بنابراین باید صیقل داده و به روز شود. لازم به ذکر است،مهارت های مرتبط با موقعیتی که برای آن درخواست می دهید، بخش بسیار مهمی از رزومه شما خواهد بود. رزومه کاری می تواند در نبود مدرک تحصیلی نقش مهمی ایفا کند و تبدیل به جایگزینی قوی برای استخدام و ورود شما به خاک کانادا شود. همچنین لازم است بدانید که رزومه ارسالی را باید بر اساس فرمت رزومه کانادایی تهیه کنید.

جستجو برای مشاغل کانادایی که می خواهید برای آنها درخواست دهید، شروع کنید

باید به دنبال مشاغلی باشید که با مهارت ها و تجربه کاری شما مرتبط باشد. همچنین می توانید در اینترنت پورتال های شغلی کانادا را جستجو نمایید. برخی از گزینه های رایج جستجو، شامل: کانادا جاب بانک (Canada Job Bank) و کریر بیلدر (Career Builder) هستند.

ممنون از همراهیتون، منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

ارتباط باما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق کانادا راز میتوانید با شماره های ۹۷۰۱۰۷۹(۴۳۷)۱+ و یا ۰۲۱۸۸۵۱۴۴۷۰ تماس گرفته،یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top