ویزای کار کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

این روزها یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا از طریق اخذ ویزای کار است. از آنجایی که وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح بالا و مطلوبی قرار دارد و از سوی دیگر از جمعیت نسبتاً کمی نیز برخوردار است، هر ساله میزبان بیش از ۳۰۰۰ نیروی کار متخصص است که با داشتن ویزای کار در کانادا به یکی از استان‌های این کشور مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار، معمولاً اقامت کارآفرینان و افرادی که دارای مهارت و تخصص مورد نیاز کشور کانادا هستند را مورد هدف قرار می‌دهد و دولت کانادا را وادار می کند تا ‌کسب و کار جدیدی برای این مهاجران ایجاد کند و با ایجاد شغل‌های خاص یک رقابت را در مقیاس جهانی رقم زند.

دلایل و عوامل زیادی وجود دارند که نشان می‌دهد علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کانادا، اقامت کانادا از طریق کار یکی از روش‌های برتر مهاجرتی به این کشور است. از جمله این عوامل عبارتند از:

 • وضعیت اقتصادی مطلوب و رو به رشد کانادا و سطح رفاه اجتماعی عالی در این کشور
 • مالیات و هزینه‌های راه‌اندازی کسب و کار بسیار پایین
 • برتری نوآوری در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته جهان
 • کیفیت زندگی بالا و ایده‌آل
 • پشتیبانی قوانین و مقررات کانادا از مهاجران برای شروع یک کسب و کار
 • وجود امنیت بالا در این کشور

Canadian work visa

شرایط ویزای کار کانادا در سال ۲۰۲۳

افراد زیادی در سراسر دنیا تلاش می کنند به روش‌های مختلف به کشور کانادا مهاجرت کنند تا از موقعیت‌های شغلی و اجتماعی مطلوب این کشور بهره‌مند شوند. در این میان مهاجرت کاری به کانادا از جمله روش‌های محبوب و پرطرفداری است که ایرانیان به منظور کار در این کشور بر اساس تخصص و مهارت خود انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید که گرفتن این نوع ویزا همانند سایر ویزاها نیازمند عبور از چند مرحله خاص است. برای مهاجرت کاری به کانادا دو روش اصلی وجود دارد: برنامه اسکیل ورکر یا داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی 

در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا (نیروی کار ماهر)، متقاضی باید دو مرحله را بگذارند و از نظر مهارت و تخصص ارزیابی شود. برای عبور از مرحله اول متقاضی باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کند تا بتواند وارد مرحله دوم شود و براساس امتیازات مرحله دوم نسبت به سایر متقاضیان انتخاب شود.

در روش جاب آفر کانادا یا داشتن پیشنهاد کاری، افراد باید لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی کنند و در صورت وجود تخصص آنها در لیست،از طریق موسسات کاریابی می‌توانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

اخذ ویزای کار کانادا براساس امتیازبندی اسکیل ورکر

برای دریافت ویزای کار از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا، داشتن شرایط زیر الزامی است:

 • سن کمتر از ۴۰ سال
 • تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی (حداقل ۳ سال)
 • مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • مدرک زبان ( با حداقل نمره آیلتس ۶.۵)
 • کسب حداقل امتیاز ۶۷ در این سیستم
 • قرار داشتن رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

افراد مقیم کانادا نیز برای دریافت مجوز کار، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • مجوز اقامت موقت در کانادا
 • ویزای تحصیلی (ویزای تحصیلی یا کاری همسر فرد نیز قابل قبول است)
 • پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی

Canadian work visa

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

به طور کلی برای اخذ ویزای کار کانادا تصمینی دریافت امتیازات کافی از لحاظ سن، تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبانی و بسیاری امتیازات دیگر الزامی است.متقاضیانی که از طریق این نوع ویزا برای مهاجرت اقدام می‌کنند، براساس توانایی‌ها و مهارت‌هایشان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.لازم به ذکر است به تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، همزمان با اخذ ویزای کار، اجازه موقت برای زندگی در این کشور داده می‌شود و می‌توانند از تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی همانند سایر شهروندان این کشور بهره‌مند شوند. روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار به چند دسته کلی تقسیم بندی می‌شود که هر یک از آن ها شرایط خاص خود را دارد.در ادامه برای شما عزیزان این شرایط را شرح داده ایم.

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

این نوع ویزای کانادا برای افرادی است که تمایل دارند نسبت به دریافت اقامت کاری کانادا اقدام کنند. بر اساس آن افراد در ابتدا وارد یک سیستم امتیاز بندی می‌شوند و پس از تائید صلاحیت، از آن‌ها برای کار در این کشور دعوت به عمل می‌آید. معمولاً امتیازبندی انواع ویزای کار کانادا بر اساس موارد زیر انجام می شود:

 • ملیت
 • سن
 • سطح زبان
 • جزئیات پیشنهاد شغلی
 • تحصیلات

شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه کوتاه‌مدت

در این برنامه، فرد متقاضی نیاز به اجازه کار و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی (مقیم و یا شهروند کانادا) دارد.

درخواست ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت (اجازه کار) شامل دو مرحله به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مجوز استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور
 • اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری، پس از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرما

Canadian work visa

مهاجرت کاری به کانادا با برنامه IMP

در برنامه IMP متقاضی می‌تواند یک کسب و کار در کانادا تاسیس کند و آن را ابتدا از ایران اداره کند، بعد از گذشت مدت زمانی درخواست ویزای کار بدهد تا به صورت حضوری شرکت خود را اداره کند. در این روش مهاجرت به همراه خانواده و تبدیل ویزای موقت کار به اقامت دائم وجود دارد.

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا شامل هزینه درخواست بررسی مدارک از سفارت کانادا، هزینه انگشت‌نگاری و هزینه open work permit holder می‌شود که این مبلغ، بسته به نوع ویزای کاری کانادا در سال 2023(همانند ردیف شغلی، تخصصی بودن شغل، گذراندن دوره‌های خاص برای شغل مورد نظر، هزینه‌های مربوط به وکیل و …) متفاوت می‌باشد.

تمدید ویزای کار کانادا

یکی از رایج‌ترین سوالات متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا این است که آیا امکان تمدید ویزای کاری کانادا وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت که لازم است متقاضی حداقل ۱ ماه (۳۰ روز ) مانده به پایان اعتبار ویزا، برای تمدید اقدام نماید. البته لازم به ذکر است که متقاضی باید قبل از اقدام برای تمدید ویزا، از سوی کارفرما درخواست جدیدی به اداره کار کانادا ارسال نماید. در این صورت با وجود تمام شدن مدت اعتبار ویزا، فرد متقاضی (که طی ۱ ماه گذشته درخواست تمدید داده است) می‌تواند همچنان در کانادا به کار خود (به صورت قانونی) مشغول باشد.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا تقریبا ۱۵۰ روز پس از درخواست اخذ ویزا، صادر می‌شود. البته این مدت زمان بستگی به تعداد درخواست‌های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا دارد که ممکن است کمی زمانبر باشد و تا ۳ ماه دیگر نیز به تعویق بیافتد.

Canadian work visa

کدام استان برای مهاجرت کاری کانادا بهتر است؟

همان طور که می دانید، امروزه کشور کانادا توانسته در مقایسه با سایر کشورهای جهان به یکی از بهترین مقاصد دنیا جهت مهاجرت کاری و اقامت دائم تبدیل شود. اما توجه داشته باشید که استان‌های مختلف کانادا قوانین، شرایط و امکانات متفاوتی دارند. برای انتخاب بهترین استان برای مهاجرت باید دید هدف و انگیزه فرد از مهاجرت و زندگی در کانادا چیست و قرار است به چه فعالیتی مشغول شود و در نهایت باتوجه به شغل و مهارت فرد استانی که امکانات بیشتر و موقعیت‌های مناسب‌تری را در اختیار فرد قرار می‌دهد،انتخاب می شود.

در حال حاضر دو استان کبک و ساسکاچوان به دلیل فراهم نمودن فرصت‌های شغلی توانسته‌اند به دو استان مناسب جهت مهاجرت کاری کانادا تبدیل شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

 • داشتن پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مقیم و یا شهروند کانادایی
 • ارسال درخواست دریافت ویزای کار به اداره مهاجرت کانادا
 • برخورداری از تجربه و سابقه کار تخصصی به همراه بیمه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

وضعیت و شرایط کاری در کانادا

شرایط اشتغال و نرخ بیکاری یکی از مسائل مهمی است که باید متقاضیان قبل از مهاجرت به آن توجه نمایند، زیرا بر این اساس افراد می‌توانند میزان شانس خود را برای پیدا کردن کار، افزایش دهند.

طبق بررسی‌های آماری انجام شده در کانادا، نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹، حدود ۶.۳% است که این میزان در مقابل با جمعیت کانادا، عدد مطلوبی است.

همچنین بر اساس این مطالعات آماری، انتظار می‌رود که هر ساله نرخ بیکاری کانادا کاهش یابد. به همین دلیل کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری باشد.

درآمد سالانه افراد مشغول به کار در کانادا

درآمد افراد شاغل در کانادا به طور میانگین، بعد از کسر مالیات، حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه است.

کاریابی در کانادا

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا و سابقه کاری از کارفرمایان کانادایی، از جمله امتیازات مثبت برای متقاضیانی است که قصد کار در کانادا دارند. اما اگر از مهاجران تازه وارد به کانادا هستید و از این امتیازات بی‌بهره‌اید، نگران نباشید. شما می‌توانید علاوه بر جستجوهای فردی و مصاحبه کاری با شرکت‌های نیازمند به نیروی کار، از طریق موسسات و سایت‌های کاریابی شغل متناسب با مدرک تحصیلی و تخصص خود پیدا کنید.

این موسسات با دریافت مقدار کمی هزینه از فرد متقاضی، رزومه کاری او را دریافت می کنند و پس از بررسی‌های لازم، متقاضی را بر اساس تخصص، به شرکت‌های مورد نظر، معرفی می‌نمایند.

در ادامه لیست شرکت‌های معتبر کاریابی و آدرس وبسایت‌های آن‌ها آمده است.

موسسات کاریابی سایت
موسسه کاریابی در استان کبک https://www.jobboom.com
موسسه کاریابی در استان بریتیش کلمبیا https://www.bcjobs.ca
موسسه کاریابی در استان آلبرتا https://www.albertajobcentre.ca
موسسه کاریابی در استان منیتوبا https://www.gov.mb.ca/govjobs
موسسه کاریابی در استان ساسکاچوان http://www.saskjobs.com
موسسه کاریابی در استان آنتاریو https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx
موسسه کاریابی دولت مرکزی کانادا https://www.jobboom.com/http://www.working.com
موسسه کاریابی فدرال کانادا https://www.workopolis.com/en

رتبه‌بندی فرصت‌های شغلی در کانادا

فرصت‌های شغلی رتبه بندی
حوزه رسانه ۲۳%
حوزه هتل‌داری ۱۷%
حوزه املاک ۱۵%
حوزه فناوری اطلاعات ۹%
حوزه امور مالی و بانکی ۹%
حوزه فروش ۸%
حوزه سلامت ۷%
حوزه حسابداری ۷%
حوزه آموزش ۶%

ممنون از همراهیتون، منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

ارتباط باما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق کانادا راز میتوانید با شماره های ۹۷۰۱۰۷۹(۴۳۷)۱+ و یا ۰۲۱۸۸۵۱۴۴۷۰ تماس گرفته،یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

Scroll to Top