ویزای والدین کانادا (Super Visa)

 سوپر ویزای کانادا یا همان ویزای والدین کانادا به ویزایی گفته می‌شود که از سوی اداره مهاجرت کانادا فقط به والدین و بزرگ‌ترها یا به عبارتی پدربزرگ و مادربزرگ‌هایی داده می‌شود که فرزندان و نوه‌های آنان به عنوان یکی از شهروندان مقیم کانادا محسوب می‌شوند.

ویزای والدین کانادا (Super Visa)
ویزای والدین کانادا (Super Visa)
ویزای والدین کانادا (Super Visa)
ویزای والدین کانادا (Super Visa)

دانستنی‌هایی درباره ویزای والدین کانادا (Super Visa)

از گذشته‌های بسیار دور تا به امروز یکی از اولویت‌های مهم و اصلی مردم کشور کانادا حفظ ارزش‌های خانوادگی و ارج نهادن به کانون گرم خانواده است. قطعا آن دسته از افرادی که به کانادا سفر کرده‌اند به وضوح میزان ارزش خانواده در این کشور را لمس کرده‌اند.به همین خاطر یکی از مواردی که همیشه برای تمامی مهاجران به عنوان یک مزیت منحصر به فرد کشور کانادا در نظر گرفته می‌شود که معمولاً کمتر کشوری از آن برخوردار است داشتن سوپر ویزای کانادا می‌باشد. این نوع ویزای کانادا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که خود مقیم یکی از استان‌های کشور کانادا هستند اما والدین آنان خارج از این کشور زندگی می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه که لازم است درباره سوپر ویزای کانادا بدانید را برای شما عزیزان شرح دهیم.
پس با ما همراه باشید.

شرایط ویزای والدین کانادا (Super Visa)

این نوع ویزا که به عنوان یک امتیاز برای مهاجرت به کانادا تلقی می‌شود برای دارندگان خود این امکان را فراهم می کند که به مدت ۲ سال متوالی در این کشور زندگی کنند بدون آنکه مجبور شوند خاک کانادا را پس از گذشت شش ماه ترک کنند،دقیقا برخلاف ویزای مولتی ۵ ساله کانادا که افراد تنها ۶ ماه می‌توانند در خاک کانادا اقامت داشته باشند.
توجه داشته باشید که ویزای والدین کانادا نیز درست همانند ویزای توریستی کانادا به دو حالت سینگل و مالتیپل برای دارندگان آن صادر می‌گردد.به این صورت که  ویزای سینگل سوپر ویزا تنها یک بار اجازه وارد شدن به کشور کانادا را برای دارندگان خود صادر می‌کند. در حالی که ویزای مالتیپل سوپر ویزا به صاحبان آن این امکان را می دهد که به صورت چندین بار متوالی وارد خاک کشور کانادا شوند بدون آنکه برای هر بار ورود مجدد نیازی به تمدید ویزای خود داشته باشند.لازم به ذکر است اعتبار و مهلت استفاده از سوپر ویزا کانادا به مدت اعتبار پاسپورت افرادی که مقیم کشور کانادا هستند بستگی دارد. معمولاً اداره مهاجرت کانادا به افرادی که دارای شایستگی دریافت اخذ سوپر ویزای کانادا برای والدین و بزرگ‌ترهای خود باشند اعتبار ۱۰ ساله اعطا می‌کند.
Canada Parent Visa (Super Visa)

چه کسانی می‌توانند ویزای والدین کانادا (Super Visa) دریافت کنند؟

همان‌طور که اشاره شد سوپر ویزا تنها مختص والدین، پدربزرگ و مادربزرگ افرادی است که به عنوان شهروند این کشور و دارای اقامت دائم هستند. در نتیجه به غیر از این دسته از افراد ذکر شده، مابقی اعضای خانواده مانند خواهر و برادر نیز نمی‌توانند از امتیاز سوپر ویزا کانادا استفاده کنند.

مدارک لازم برای دریافت سوپر ویزای کانادا

مانند سایر ویزاهای کانادا اخذ ویزای والدین نیز شرایط خاص خود را دارد. به غیر از شرایطی که در بالا به آن اشاره شد متقاضیان این نوع ویزا باید کلیه مدارک و شرایط ذیل را برای دریافت این ویزا فراهم کنند:

  • فرم تکمیل شده مربوط به تقاضای مهاجرت والدین به کانادا
  • ارائه کلیه مدارک شخصی به همراه فتوکپی
  • ارائه کلیه مدارک به یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسه
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی که معمولاً توسط پزشک رسمی کشور کانادا صادر می‌گردد
  • ارائه گواهی مبنی بر اینکه فردی که درخواست سوپر ویزا برای خانواده خود کرده است خود مقیم یکی از شهرهای کانادا باشد
  • داشتن یکی از بیمه‌های پزشکی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد

ممنون از همراهیتون، منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

ارتباط باما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق کانادا راز میتوانید با شماره های ۹۷۰۱۰۷۹(۴۳۷)۱+ و یا ۰۲۱۸۸۵۱۴۴۷۰ تماس گرفته،یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate
Scroll to Top
تماس با ما