ویزای توریستی کانادا

هزینه ها، مدارک، با دعوتنامه و بدون دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا، با اهداف گردشگری، تفریحی و یا بازدید ازخانواده و یا دوستان صادر می‌شود. به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان و متنوع کشور کانادا و همچنین شرایط عالی ویزای توریستی کانادا، درخواست متقاضیان ایرانی رو به افزایش است. با دریافت ویزای توریستی کانادا، گردشگران مجاز هستند که تا ۶ ماه بدون فاصله در این کشور اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است شما با داشتن ویزای توریستی کانادا، مجاز به کار کردن و یا تحصیل در این کشور نخواهید بود. در ادامه این مطلب، شما را با جزئیات ویزاي توريستي کانادا آشنا خواهیم کرد و در نهایت به شما در تصمیم گیری و اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا کمک خواهیم کرد.

مشخصات کلی ویزای توریستی کانادا
شرایط اخذ ویزا تمکن مالی – گردش حساب – سابقه سفری – وابستگی عاطفی و مالی
حداقل میزان تمکن مالی 350 میلیون تومان به بالا (10 تا 13 هزار دلار)
گردش حساب مورد نیاز گردش 6 ماهه آخر حساب متقاضی به دلار
هزینه اخذ ویزا توسط کانادا راز 370+300 دلار (300 دلار از این مبلغ، پس از ویزا شدن از متقاضی اخذ می‌شود.)
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط کانادا راز 1 میلیون تومان
نحوه اقدام درخواست اخذ ویزا کاغذی (دستی ) و آنلاین
نحوه تعیین وقت سفارت آنلاین
مدت زمان تعیین وقت سفارت  از 3 تا 5 روز کاری
مدت زمان اعتبار ویزا 6 ماه از زمان ورود به کانادا
مصاحبه ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس پاسپورت + شماره فرم درخواست ویزا +  اطلاعات کامل و فردی متقاضی
وقت سفارت فوری دارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه رسمی (مهر دادگستری و امورخارجه نیاز ندارد)
زبان ترجمه مدارک انگلیسی و فرانسه
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا از 14 تا 90 روز کاری
رایج‌ترین دلایل ریجکتی نداشتن تمکن مالی مناسب – عدم اعتماد به بازگشت مسافر – ارائه مدارک جعلی
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی دارد
نیاز به پیکاپ دارد
محل انگشت نگاری دفاتر کارگزاری ویزا
روزهای کاری سفارت‌خانه‌ها یکشنبه تا پنجشبه

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی ویزای گردشگری یا توریستی کانادا به دو گروه زیر طبقه بندی می‌شوند:

 • ویزای یک بار ورود توریستی کانادا
 • ویزای چند بار ورود توریستی کانادا

هر دو گروه ویزای توریستی کانادا تنها برای مدت زمان مشخصی اعتبار دارند و پس از به پایان رسیدن تاریخ انقضا نمی‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

ویزای توریستی کانادا یک بار ورود

به دارندگان این نوع ویزا اجازه می‌دهند که تنها یک بار وارد کشور کانادا شوند. پس از این که صاحب ویزا کانادا را ترک کند برای اینکه بتواند دوباره وارد این کشور شود، باید دوباره برای درخواست ویزای توریستی کانادا اقدام کند. اگر گردشگر بخواهد به کشورهای ایالت متحده آمریکا سفر کند برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

ویزای توریستی کانادا چند بار ورود (مولتی)

به دارندگان این نوع ویزا این اجازه را می‌دهند که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به این کشور وارد شوند و در هر بار ورود، تا ۶ ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند.توجه داشته باشیدکه ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورت، باطل خواهد شد.

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا، مواردی است که توسط سفارت کانادا تعیین شده است و اگر این شرایط را نداشته باشید، ریجکت می‌شود.

این شرایط به شرح زیر می باشد:

 •  داشتن پاسپورت معتبر
 •  برخورداری از سلامت ذهنی و جسمی کامل
 •  داشتن منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های مورد نیاز در کانادا
 •  باید برنامه‌ریزی کنید تا برای مدت زمان خاص و محدود در کانادا اقامت داشته باشید.
 •  باید تعهد دهید که پس از اینکه بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور به اتمام رسید این کشور را ترک خواهید کرد.
 • باید تعهد دهید که در مدت زمان حضور خود در کانادا به دنبال کار و استخدام نباشید.
 •  باید ثابت کنید که هیچ گونه سوء پیشینه کیفری ندارید.
 •  باید ثابت کنید که هیچ یک از اعمال و اقدامات شما در این کشور امنیت ملی را تهدید نکرده و به خطر نمی‌اندازد.
 •  باید تعهد دهید که در طول مدت زمانی که در کانادا اقامت دارید از قوانین این کشور پیروی می‌کنید.
 •  همچنین ممکن است نیاز باشد تا برخی از آزمایشات پزشکی (مانند ایدز، هپاتیت، سل و غیره) را انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

قبل از اینکه درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید بهتر است اطلاعاتی کامل در رابطه با مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را داشته باشید. همچنین باید اطلاعاتی در رابطه با دریافت ویزای توریستی این کشور را جمع آوری کنید تا مطمئن شوید مستعد دریافت این نوع ویزا هستید. پس از اینکه مطمئن شدید تمام شرایط مورد نیاز را دارید می‌توانید با خیال راحت مراحل زیر را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا انجام دهید.

مرحله اول: تعیین نحوه ارائه درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا

شما می‌توانید درخواست خود را به دو روش زیر ارائه دهید:

۱. ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا روی کاغذ(paper)

برای ارائه درخواست کاغذی ویزای توریستی کانادا، شما باید مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا را، به همراه مبلغ آن به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه ارائه دهید. در ارائه درخواست کاغذی، همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز انجام خواهید داد.

۲. ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین و اینترنتی

برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی‌های الکترونیکی از اسناد لازم، نیاز خواهید داشت و مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می‌کنید.

مرحله دوم: ساخت حساب کاربری و آپلود مدارک ویزای توریستی کانادا

در این مرحله، شما باید در سایت سفارت کانادا به آدرس canada.ca یک حساب کاربری بسازید. پس از ایجاد حساب کاربری، امکان ارسال مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا برای شما میسر خواهد شد.

مرحله سوم: پرداخت هزینه‌های فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا

پس از آپلود مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا، شما باید هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک و همچنین هزینه ی انگشت نگاری خود را پرداخت کنید.

مرحله چهارم: مراجعه به مراکز درخواست ویزای توریستی کانادا

پس از پرداخت هزینه‌های انگشت نگاری و عکسبرداری، شما تا ۳۰ روز مهلت دارید به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید.

مرحله پنجم: پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی کانادا

پس از انگشت نگاری، در صورتی که ویزای شما صادر شود، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق می‌شود.

مدارک ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا، به شرح زیر می‌باشد:

 • ارائه یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ که اخیراً گرفته شده باشد.
 •  ارائه گذرنامه که دارای یکسال اعتبار باشد و همچنین پاسپورت‌های قبلی(در صورت وجود) که دارای مهر ویزا هستند.
 •  ترجمه سند ازدواج
 •  ترجمه شناسنامه
 •  دانشجویان و دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را ارائه دهند.
 •  تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا برای هر نفر به صورت جداگانه
 •  ترجمه مدارک شغلی
 •  ارائه نامه مهر شده جهت اثبات تمکن مالی به زبان انگلیسی و همچنین باید پرینت گردش حساب خود را در طی ۶ ماه اخیر ارائه دهید.
 •  سوابق بیمه تأمین اجتماعی
 •  اجازه خروج برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • کارت ملی
 • سند ملکی

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا در تیم کانادا راز 370+300 دلار می‌باشد که 370 دلار آن در هنگام عقد قرارداد پرداخت می شود و 300 دلار آن در صورت موفقیت تیم کانادا راز در اخذ ویزا پرداخت خواهید کرد.. توجه داشته باشید که ۱۸۵ دلار از این هزینه به سفارت کانادا پرداخت می‌شود که ۱۰۰ دلار برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار باقی مانده برای انگشت نگاری می‌باشد.

نکات مهم اخذ ویزای توریستی کانادا

 • متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید قادر باشد تا تمام هزینه‌های مورد نظر را بر حسب دلار کانادا پرداخت کند.
 • اعضای خانواده باید به طور همزمان و در یک مکان درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای توریستی این کشور را ارائه دهند.
 • فرزندان نیز به عنوان افراد وابسته به والدین باید تمام شرایط مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا را داشته باشند. سن وابستگی فرزندان از ۱۹ سالگی به ۲۲ سالگی تغییر یافته است.
 • شهروندان بعضی از سرزمین‌ها و کشورها برای دریافت ویزای توریستی این کشور باید اطلاعات هویتی خود مبنی بر اثر انگشت و عکس خود ارائه دهند.

مدت زمان انتظار برای جواب ویزای توریستی کانادا

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، پس از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری محاسبه می‌گردد. تا پیش از این، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، بین ۱۴ تا ۹۰ روز پس از مراحل انگشت نگاری بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹، سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته و ۹۲ روزی کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای توریستی کانادا متقاضیان، به آنها اعلام خواهد شد.

رد شدن ویزای توریستی کانادا

ریجکتی ویزای توریستی کانادا، به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. از رایج‌ترین دلایل، می‌توان به نداشتن تاریخچه سفری مناسب متقاضی، تمکن مالی کمتر از مبلغ تعیین شده سفارت کانادا، داشتن سوء پیشینه و سوابق کیفری می‌باشد. در ماه اکتبر ۲۰۱۸، بیش از ۹۰ درصد درخواست ویزای توریستی کانادای متقاضیان ایرانی، رد شد که این آمار در نوع خود بی‌سابقه بود.

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

سفارت کانادا، این امکان را برای متقاضیان ویزای این کشور فراهم کرده است که پس از برطرف کردن مشکلات پرونده، در هر زمانی که مایل بودند، درخواست ویزای توریستی کانادای خود را مجددا ارسال کنند. معمولا در ویزای توریستی کانادا، چیزی به اسم اعتراض به ریجکت ویزا وجود ندارد و شما در هر زمان که می‌خواهید، می‌توانید مجدد درخواست خود را ارسال کنید و شانس خود را دوباره محک بزنید.

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

دعوت نامه ویزای توریستی کانادا، شانس متقاضیان ویزا را افزایش می‌دهد. در دعوت نامه کانادا، شخص دعوت کننده اعلام می‌کند که شما در منزل ایشان اقامت خواهید داشت و در صورت نیاز، از شما حمایت مالی خواهد کرد. این دعوت نامه می‌تواند از طرف بستگان درجه یک، دوست و یا یک آشنا باشد. اعتبار این دعوت نامه پس از اتمام مدت زمان سفر، به پایان می‌رسد.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، ریسک بزرگی است. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، از نظر مالی تامین خواهید بود اما در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، باید به افسر ویزای کانادا ثابت کنید که خودتان از پس تمامی هزینه‌های سفر به کانادا بر می‌آیید.

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، مبلغ مشخص شده‌ای است که از سوی سفارت کانادا تعیین می شود.این مبلغ با توجه به هزینه‌های روزانه زندگی در کانادا محاسبه شده است. تمکن مالی ویزای توریستی کانادا برای هر نفر، با توجه به هزینه‌های اقامت و هزینه‌های روزانه در کانادا، مبلغ 13 هزار دلار کانادا می‌باشد.

درخواست ویزای توریستی کانادا برای والدین

برای درخواست ویزای توریستی کانادا برای والدین، باید از سوپر ویزای کانادا استفاده کنید. سوپر ویزای کانادا، دارای مزایای زیادی برای والدین اشخاصی است که در کانادا زندگی می‌کنند.

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، پناهندگی طبق تعریف صلیب سرخ، به معنای فرار یک شخص از کشور مادری خود، به کشور دیگر می‌باشد. اعطای پناهندگی، به سن شخص و کیس ارائه شده بستگی دارد. بیشترین کیس‌های ارائه شده در پناهندگی کانادا، سیاسی، اجتماعی و مذهبی می‌باشد. پناهندگی با ویزای توریستی کانادا، عملا غیر ممکن است.. زمانی که شما ویزای توریستی کانادا دریافت می‌کنید، به این معنا است که در کشور خود شرایط اقتصادی و اجتماعی قابل قبولی دارید و این برای اداره مهاجرت کانادا مبهم است که با این شرایط خوب، چرا قصد برگشت به کشور مادری خود را ندارید؟

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

در زمان حضور در کانادا با ویزای توریستی، درصورت پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی این کشور می‌توانید برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی اقدام کنید. کافی‌است نامه درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنید. البته باید توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی کانادا هم یک نوع اقامت کوتاه مدت محسوب می‌شود.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا

زمانی که شما با ویزای توریستی کانادا در این کشور اقامت دارید، نمی‌توانید آن را تغییر بدهید و به ویزای کاری تبدیل کنید. در این شرایط، فقط می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و از کارفرمای آن شغل، درخواست دعوت نامه رسمی کنید. پس از دریافت دعوت نامه کاری، باید به ایران برگردید و درخواست ویزای کاری خود را به سفارت کانادا تحویل دهید.

لازم به ذکر است که برای ویزای کاری کانادا باید مدرک زبان داشته باشید و همچنین، در هر شغلی تعداد محدودی نیروی کار ماهر مهاجر استخدام می‌شود.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید

امیدوارم مطالب براتون مفید بوده باشه.منتظر نظرات ارزشمندتون هستیم.

ارتباط باما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق کانادا راز میتوانید با شماره های ۹۷۰۱۰۷۹(۴۳۷)۱+ و یا ۰۲۱۸۸۵۱۴۴۷۰ تماس گرفته،یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate
تماس با ما
خروج از نسخه موبایل