مهاجرت به اروپا

کشورهای اروپایی جزو کشورهای توسعه‌یافته و ایده‌آل برای مهاجرت هستند که هرساله از مهاجران با استعداد و واجد شرایط استقبال می‌کنند. کشورهای اروپایی از لحاظ کیفیت زندگی در وضعیت مناسبی قرار دارند به همین جهت گزینه مناسبی برای مهاجرت ایرانیان به شمار می‌روند. اگر شرایط لازم برای مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید لازم است بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را بشناسید.

انتخاب بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت بر اساس یک‌سری شرایط مختلف صورت می‌گیرد و شما با بررسی این موارد می‌توانید کشور مقصد را به‌راحتی انتخاب نمایید. در این مقاله از کانادا راز بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از ابعاد گوناگون را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

The best European country for immigration

کدام، بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت است؟

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از منظر شرایط زندگی

طبق گزارش سایت pelicanmigration.com سالانه بیش از 2.7 میلیون خارجی به اتحادیه اروپا نقل‌مکان می‌کنند. افراد خارجی به‌دلایل مختلفی از جمله چشم‌انداز کاری بیشتر، دستمزدهای بالاتر، استانداردهای زندگی بهتر و کمک‌های بهتر دولتی به اروپا نقل مکان می‌کنند. جهت انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت حتما باید این فاکتورهای مهم را در نظر بگیرید. چرا که برخی از کشورها با شرایط شما سازگار نیستند و ممکن است شما را دچار مشکل کند.

پس باید تحقیقات گسترده و کافی انجام دهید و بهترین کشورهای اروپایی را برای مهاجرت انتخاب نمایید. به همین جهت برای راحتی کار شما عزیزان بهترین کشورهای اروپایی را از لحاظ شرایط زندگی در جدول زیر آورده‌ایم:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت از لحاظ شرایط زندگی
آلمان (Germany)
پرتغال (Portugal)
اسپانیا (Spain)
لوکزامبورگ (Luxembourg)
انگلستان (The United Kingdom)
فنلاند (Finland)
ایسلند (Iceland)
ایرلند (Ireland)
سوئیس (Switzerland)

طبق گزارش وب‌سایت schengenvisainfo.com کشورهایی که معرفی کردیم از لحاظ کیفیت زندگی، بهداشتی، امنیت مالی و اجتماعی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. به همین جهت از لحاظ شرایط زندگی جزو بهترین‌های اروپا هستند و گزینه مناسبی برای مهاجرت به شمار می‌روند.

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از منظر کار

The best European country for immigration

تعداد کشورهای اروپایی که به‌دنبال نیروی کار ماهر و با سابقه می‌گردند کم نیست. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که به‌شدت با کمبود نیروی کار مواجه است. به همین دلیل مهاجرت کاری به آلمان گزینه مناسبی برای افراد ماهر و جویای کار است. اما آلمان تنها کشوری نیست که به‌دنبال نیروی کار ماهر می‌گردد چرا که سایر کشورهای اروپایی نیز برای جبران کمبود نیروی کار خود از مهاجران با استعداد و مجرب استقبال می‌کنند.

نکته: وقتی کشورهای اروپایی ازجهت کار بررسی می شوند، منظور دریافت ویزای کاری و همچنین فرصت های شغلی ایده آل برای کار دائم است.

بهترین کشورهای اروپایی برای ایرانیان از لحاظ کار را در جدول زیر آورده‌ایم: (منبع وب‌سایت: visaguide.world)

بهترین کشورهای اروپایی از منظر کار
آلمان (Germany)
استونی (Estonia)
نروژ (Norway)
ایرلند (Ireland)
جمهوری چک (The Czech Republic)
هلند (Netherlands)

کشورهایی که معرفی کردیم دارای فرصت‌های شغلی مناسبی برای مهاجران هستند و دریافت ویزای کار آن‌ها کمی آسان‌تر است. لذا اگر دارای مهارت کافی برای اشتغال هستید و می‌خواهید به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید، کشورهای معرفی شده بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل

برای راحتی کار شما ده کشور اروپایی برتر از لحاظ تحصیل برای مهاجرت ایرانیان را جمع آوری کرده ایم. طبق نظرسنجی از دانشجویان بین‌المللی که نتیجه آن در وب‌سایت institutions.educations منتشر شده است، امسال نزدیک به 10000 دانشجو از 181 کشور مختلف دنیا به فکر تحصیل در کشورهای خارجی هستند. بر اساس دلایل تحصیل در خارج از کشور و همچنین رتبه بندی آموزشی بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل، این نظرسنجی فراهم شده است. این آمار مربوط به سال 2022 است.

رتبه‌بندی بهترین مکان‌های اروپا برای تحصیل در خارج از کشور بر اساس شاخص‌های زیر انجام می شود:

 • کیفیت تدریس
 • توسعه فردی
 • فرهنگ و سبک زندگی
 • دستیابی به اهداف شغلی
 • آموزش زبان
 • پیدا کردن دوستان جدید یا شبکه سازی
 • ماجراجویی

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان برای تحصیل در جدول زیر آمده است: (منبع وب سایت educations.com)

بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل
آلمان (Germany)
پرتغال (Portugal)
ایتالیا (Italy)
فرانسه (France)
اسپانیا (Spain)
سوئد (Sweden)
دانمارک (Denmark)
هلند (The Netherlands)
انگلستان (United Kingdom)
سوئیس (Switzerland)

کشورهایی که معرفی کردیم از لحاظ رتبه‌بندی تحصیلی در اروپا و جهان جزو رتبه‌های برتر هستند. کیفیت تحصیل نیز در مدارس و دانشگاه‌های این کشورها بسیار بالاست. لذا اگر به‌دنبال افزایش علم و سطح دانش خود هستید و می‌خواهید در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنید بهتر است کشورهای ذکر شده را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب نمایید.

moving abroad doubt 1

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از منظر مهاجرپذیری

همان‌طور که می‌دانید برای مهاجرت روش‌های مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از روشی که شرایط آن را دارید اقدام کنید. اما مسئله مهمی که وجود دارد انتخاب کشور مهاجرپذیر است. این که شما به کدام کشور علاقه دارید،ملاک نیست چون باید کشوری را برای مهاجرت انتخاب نمایید که از اقامت دائم برای مهاجران خارجی استقبال کند.

در واقع شما باید مقصدی را برای مهاجرت انتخاب کنید که شرایط لازم برای زندگی شما را به نحو احسن فراهم کند. هدف از مهاجرت داشتن زندگی با کیفیت، بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی متنوع، تغییر و بهبود سبک زندگی، استفاده از سیستم آموزشی بهتر و در نهایت داشتن آرامش است. اگر کشور مقصد این شرایط را دارد و یک کشور مهاجرپذیر است بهتر است فرصت را از دست ندهید و از همین الان به فکر مهاجرت باشید.

به‌طور کلی بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از نظر مهاجرپذیری عبارت‌اند از:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ مهاجرپذیری
آلمان (Germany)
یونان (Greece)
سوئد (Sweden)
ایرلند (Ireland)
اتریش (Austria)
 اسپانیا (Spain)

کشورهایی که معرفی کردیم برای جبران کمبود نیروی کاری موردنظر و کمک به پیشرفت اقتصادی خود، اقدام به جذب مهاجرهای کاربلد و ماهر می‌کنند. لذا اگر شرایط لازم برای کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری را دارید، می‌توانید این کشورهای اروپایی را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

مزایای مهاجرت به کشورهای اروپایی چیست؟

The best European country for immigration

در بخش‌های قبلی بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از جهات مختلف را شرح دادیم. اما علت این همه تاکید بر مهاجرت به اروپا چیست؟ واقعیت این است که کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی، حقوق شهروندی، امکانات رفاهی و شرایط شغلی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. لذا مهاجرت به این کشورها به شما کمک می‌کند که زندگی بهتر و راحت‌تری داشته باشید. مهاجرت به کشورهای اروپایی مزایای بسیار زیادی دارد که در زیر مهم‌ترین آن‌ها را برشمرده ایم:

 • می‌توانید در کشورهای امن و توسعه یافته زندگی کنید.
 • به‌راحتی می‌توانید میان کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید.
 • به فرصت‌های شغلی متنوع با حقوق بالا دسترسی خواهید داشت.
 • بدون داشتن ویزا می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.
 • امکان دسترسی به مناظر تاریخی، تفریحی و گردشگری برای شما فراهم می‌شود.
 • از حقوق شهروندی یکسانی برخوردار خواهید بود و می‌توانید در آرامش زندگی کنید.
 • می‌توانید از امکانات رفاهی و بهداشتی مقرون‌به‌صرفه ملی برخوردار باشید.

سخن پایانی

کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی در وضعیت ایده‌آلی قرار دارند به همین جهت گزینه مناسبی برای مهاجرت هستند. در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت را به شما معرفی کردیم. انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت بر اساس فاکتورهای مختلف انجام می‌شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که مهاجرت به کشورهای اروپایی را در نظر دارید، استفاده از لیست بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان به شما کمک خواهد کرد. همچنین اگر شرایط لازم برای مهاجرت به کشورهای قاره اروپا را ندارید، می‌توانید مهاجرت به استرالیا را جایگزین آن کنید.

ارتباط باما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق کانادا راز میتوانید با شماره های ۹۷۰۱۰۷۹(۴۳۷)۱+ و یا ۰۲۱۸۸۵۱۴۴۷۰ تماس گرفته،یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate
Scroll to Top
تماس با ما