جاب آفر آتلانتیک کانادا

آتلانتیک کانادا جزو مناطق مهم و محبوب کانادا است که طرفداران زیادی دارد. این منطقه سالانه افراد زیادی را تحت‌عنوان مهاجر می‌پذیرد و هدف از آن کمک به رشد اقتصاد و جبران کمبود نیروی کار است. یکی از روش‌های عالی برای مهاجرت به این منطقه استفاده از جاب آفر آتلانتیک کانادا است.

جاب آفر آتلانتیک فرصت لازم را برای مهاجران فراهم می‌کند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و در آنجا مشغول به کار شوند. در این مقاله از کانادا راز شرایط استفاده از جاب آفر استان‌های آتلانتیک و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید را بررسی خواهیم کرد.

با ما همراه باشید.

جاب آفر آتلانتیک کانادا

منظور از جاب آفر آتلانتیک چیست؟

به طور کلی جاب آفر (Job Offer) به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای خارجی است. اما جاب آفر آتلانتیک به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای اهل آتلانتیک است و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید در یکی از استان‌های آتلانتیک مشغول به کار و زندگی شوید. مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر مزایای زیادی دارد و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مجوز لازم برای اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

کدام استان ها شامل برنامه جاب آفر آتلانتیک می شوند؟

جاب‌آفر آتلانتیک کانادا شامل استان‌های: نوااسکوشیا، پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور و نیوبرانزویک می باشد.

آتلانتیک از مناطق مهم و محبوب کشور کانادا است که هر ساله مهاجران زیادی را می‌پذیرد. این منطقه دارای 4 استان کوچک و کم جمعیت است که شرایط ایده‌آلی برای کار و زندگی دارند. هر 4 استان آتلانتیک کانادا از برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا پشتیبانی می‌کنند.به همین جهت شما با دریافت پیشنهاد شغلی از هر یک از استان‌های مذبور می‌توانید به این منطقه مهاجرت کرده و مشغول به کار شوید. در ادامه شرایط و مراحل لازم برای دریافت جاب آفر هر یک از استان‌های آتلانتیک کانادا را شرح داده ایم:

استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia)

نوا اسکوشیا جزو استان‌های کوچک کانادا است که در یک منطقه ساحلی واقع شده است. این استان شامل شبه‌جزیره نوا اسکوشیا، جزیره کیپ برتون (Cape Breton Island) و بیش از 3000 جزیره کوچک است. پایتخت این استان هالیفاکس (Halifax) است که به‌دلیل فرهنگ و هنر بالایی که دارد از استاندارد زندگی ایده‌آلی برخوردار است.

برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا، NSNP نام دارد. مهاجرانی که مهارت‌های موردنیاز برای این استان را دارند، می‌توانند مجوز لازم برای جاب آفر آتلانتیک را به دست آورند. در واقع نوا اسکوشیا از قدیم پذیرای مهاجرانی بوده است که نقش بسیار مهمی برای پیشرفت این استان داشته‌اند.

شرایط لازم برای دریافت مجوز NSNP (برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا)

تجربه کاری: برای دریافت جاب آفر نوا اسکوشیای آتلانتیک باید طی 5 سال گذشته به‌مدت 1560 ساعت کار کرده باشید. کارهای داوطلبانه و کارآموزی بدون حقوق موردقبول نیستند. برای واجد شرایط بودن باید حتما سابقه کاری و مهارت کافی داشته باشید.

مدرک تحصیلی: حداقل مدرک تحصیلی موردنیاز دیپلم است. همچنین باید مهارت و اعتبار لازم برای کار داشته و دوره آموزشی دیده باشید.

مدرک زبان: مهارت خواندن و نوشتن الزامی است یعنی شما باید حداقل استاندارد زبان را داشته باشید. مدرک موردنیاز برای تایید سطح مهارت زبان آیلتس 4 یا معیار زبان کانادایی (CLB) 4 است.

وضعیت مالی: طبق دستورالعمل‌هایی که توسط سازمان مهاجرتی کانادا اعلام شده است مهاجران باید حداقل 11 هزار دلار کانادا و 2 هزار دلار کانادا به ازای هر نفر که اضافه می‌شود، همراه خود داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای مجوز NSNP

برای دریافت مجوز NSNP به یک سری مدارک مهم نیاز دارید. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • رزومه فرد متقاضی.
 • گذرنامه تمام اعضای خانواده که قصد مهاجرت دارند.
 • گواهی تولد تمام کودکان موجود در لیست مهاجرت.
 • سند ازدواج.
 • مدرک آیلتس.
 • صورت‌حساب بانکی.
 • عکس پاسپورت با پس‌زمینه سفید (برای تمام اعضای موجود در لیست مهاجرت).
 • آدرس ایمیل.
 • گزارش ECA.

* گزارش ECA: این گزارش توسط سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی کانادا ارائه می‌شود و نشان دهنده ی همخوانی و اعتبار مدرک با مدارک کشور کانادا است.

هزینه درخواست مجوز NSNP

برای دریافت مجوز NSNP لازم است هزینه‌ای را طی دو مرحله پرداخت نمایید:

 • هزینه اول 3000 دلار کانادا است که همراه با مدارک و تضمین پیشنهاد شغلی متناسب با تجربه و مهارت متقاضی است.
 • هزینه دوم و نهایی 3000 دلار کانادا پس از نامزدی استانی و ویزا (NSNP) است.

به‌طور کلی شما برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا (استان نوا اسکوشیا) باید 6000 دلار پرداخت نمایید. این هزینه برای یک خانواده 6 نفره در نظر گرفته شده است.

نکته: مدت زمان فرآیند درخواست مجوز NSNP حدود 9 الی 10 ماه است. نتیجه پس از زمان اعلام شده به شما اعلام خواهد شد.

جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)

جزیره پرنس ادوارد یکی دیگر از استان‌های کانادا است که در منطقه آتلانتیک قرار دارد. این جزیره با توجه به جمعیت و مساحت کمی که دارد به‌عنوان کوچکترین ایالت آتلانتیک کانادا شناخته شده است. پرنس ادوارد علی رغم وسعت کمی که دارد بسیار پیشرفته و مدرن است. اقتصاد این جزیره بر پایه صنایع دریایی و کشاورزی استوار است.

Job Offer Atlantic Canada

نمایی از جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد PEI نام دارد و اگر شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشید به‌راحتی می‌توانید از پیشنهادات شغلی ارائه شده استفاده نمایید.متقاضیانی که ویژگی‌های زیر را دارند واجد شرایط دریافت PEI خواهند بود:

 • یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت طولانی مدت (حداقل دو‌ساله یا دائمی) از کارفرمای معتبر در مهارت گروه NOC 0,A و B را داشته باشد.
 • دارای حداقل سابقه کاری 2 ساله،طی پنج سال گذشته باشد.
 • بین 18 تا 59 سال سن داشته باشد.
 • دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشد.
 • به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشد (یک آزمون زبان از یک موسسه تایید شده توسط IRCC در دو سال گذشته با حداقل نمره CLB/NCLC 4).
 • وضعیت مالی خوبی داشته و توانایی لازم برای پرداخت‌ هزینه‌های مهاجرت و اقامت را داشته باشد.

نحوه درخواست جاب آفر آتلانتیک کانادا (استان پرنس ادوارد)

اگر شرایط لازم برای PEI را داشته باشید، می‌توانید برای دریافت آن اقدام نمایید. برای این کار ابتدا باید در سایت eoi.princeedwardisland.ca یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای تکمیل پروفایل خود باید اطلاعات شناسایی از جمله پاسپورت، ایمیل و … را وارد نمایید. پس از اینکه پروفایل تایید شد می‌توانید مراحل بعدی را ادامه دهید.

پروفایل شما به‌مدت 6 ماه فعال است و لازم است اطلاعات را به طور دقیق وارد سیستم کنید. البته در طی این مدت می‌توانید پروفایل خود را به‌روزرسانی کرده و اطلاعات‌تان را تکمیل نمایید. فرم ابراز علاقه (EOI) به جزیره پرنس ادوارد نشان دهنده علاقه شما به استفاده از جاب آفر پرنس ادوارد است.لازم به ذکر است که برای این فرم نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

اما چنانچه فرم EOI شما را PEI انتخاب کند، باید 300 دلار پرداخت کنید. این مبلغ هنگام ارسال فرم درخواست نیروی کار پرداخت می‌شود. همچنین باید فرم ارزیابی جاب‌آفر نیروی کار پرنس ادوارد (PEI Workforce Job Offer Form) و فرم وکالت نیروی کار پرنس ادوارد (PEI Workforce Use of Representative Form) از نماینده را پر کنید.

نکته:بعد از تائید جاب آفر، باید درخواست اقامت خود را به اداره مهاجرت ارسال نمایید. دقت داشته باشید که اگر اطلاعات شغلی، تماس، وضعیت خانوادگی و … تغییر یافت باید در اولین فرصت به اداره مهاجرت اطلاع دهید.

نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)

نیوفاندلند و لابرادور یکی از جذاب‌ترین ایالت‌های آتلانتیک کانادا است که پذیرش مهاجران را یکی از ارکان اصلی رشد بازار کار و اقتصاد خود می‌داند. علاوه بر این، نیوفاندلند و لابرادور آب‌و‌هوایی متعادل داشته و برای گردشگران جذابیت‌های بسیار زیادی دارد.

Job Offer Atlantic Canada

نمایی از نیوفاندلند و لابرادور

برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور که اصطلاحا NLPNP نام دارد، فرصتی عالی برای مهاجران است که استعدادهای خود را شکوفا کنند. افرادی واجد شرایط این برنامه مهاجرتی قرار می‌گیرند که پیشنهاد شغلی حداقل دو‌ساله با قابلیت تمدید از سمت کارفرمای معتبر دریافت کرده باشند. دقت داشته باشید که افرادی با شغل‌های قراردادی یا محلی (کمتر از 12 ماه و بدون قابلیت تمدید) واجد شرایط دریافت این برنامه مهاجرتی (NLPNP) نیستند.

شرایط موردنیاز برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا (استان نیوفاندلند و لابرادور)

برای اینکه واجد شرایط دریافت جاب آفر استان نیوفاندلند و لابرادور شوید باید یک سری ویژگی‌ها و شرایط را داشته باشید. این شرایط به شرح زیر می باشد:

آزمون زبان انگلیسی

با توجه به سطح مهارت و پیشنهاد شغلی که دریافت می‌کنید باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید. سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی شما باید برای صحبت کردن، شنیدن، خواندن یا نوشتن مناسب باشد:

نمره ارزیابی زبان انگلیسی برای درخواست NLPNP
اکسپرس اینتری (Express Entry Category) CLB 4.0 -7.0
نیروی کار ماهر (Skilled Worker Category)
Noc گروه C و D
حداقل CLB 4.0
فارغ‌التحصیلان بین‌المللی
Noc گروه C
حداقل CLB 4.0
کارآفرین بین‌المللی حداقل CLB 5.0
کارآفرین فارغ‌التحصیل بین‌المللی حداقل CLB 7.0
سابقه کاری

افرادی که برای دریافت جاب آفر آتلانتیک در استان نیوفاندلند و لابرادور اقدام می کنند باید دارای سابقه ی کار باشند. میزان سابقه کاری موردنیاز با توجه به پیشنهاد شغلی متفاوت است. همچنین اگر دارای حداقل دو سال سابقه مدیریت یا مالکیت کسب‌وکار باشید می‌توانید از برنامه NLPNP برای کارآفرینان بین‌المللی استفاده کنید.

شرایط تحصیلی

اگر از یک موسسه بین‌المللی فارغ‌التحصیل شده باشید نیاز به ارائه سابقه کاری نیست.

نیوبرانزویک (New Brunswick)

استان نیوبرانزویک در ساحل شرقی کانادا قرار دارد. این استان به‌دلیل قرار گرفتن در کنار اقیانوس اطلس دارای آب‌وهوای معتدلی می باشد و گزینه ایده‌آلی برای زندگی است. برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک PNPS نام دارد و از مهاجران ماهر استقبال می‌کند. هدف از ایجاد چنین برنامه مهاجرتی استفاده از دانش و مهارت مهاجران برای تامین نیروی کار موردنیاز برای استان و همچنین کمک به اقتصاد نیوبرانزویک است.

Job Offer Atlantic Canada

نمایی از نیوبرانزویک

برنامه‌های مهاجرتی استان نیوبرانزویک متنوع است و به موارد زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

اکسپرس اینتری

این برنامه برای افراد حرفه‌ای با مهارت بالا که قصد اقامت دائم در این استان را دارند مناسب است.

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

طبق گزارش سایت canadim.com، این برنامه از تاریخ 18 اکتبر 2018 متوقف شده است اما انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک دوباره راه اندازی شود. این برنامه برای مدیران و کارآفرینانی که قصد سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نیوبرانزویک را دارند مناسب است.

برنامه کارآفرینی تحصیلات تکمیلی

این برنامه مختص دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های نیوبرانزویک است که سابقه ی مدیریت، راه‌اندازی یا خریداری کسب‌وکارهای موجود در نیوبرانزویک را دارند.

اسکیل ورکر

این برنامه مختص افراد ماهر خارجی که مهارت بالایی دارند می باشد و به آن‌ها شغلی مناسب از یک کارفرمای معتبر را پیشنهاد می‌دهد.

برای دریافت جاب آفر آتلانتیک، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

دریافت جاب آفر یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به منطقه آتلانتیک کانادا است. اما همه افراد نمی‌توانند واجد شرایط دریافت جاب آفر آتلانتیک باشند. برای دریافت جاب آفر باید یک سری ویژگی‌ها و شرایط داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

Job Offer Atlantic Canada

شرایط شغلی

داشتن سابقه کاری یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین شرایط موردنیاز برای دریافت جاب آفر است. در طی 5 سال گذشته شما باید سابقه حداقل 1560 ساعت کار را داشته باشید. البته این شرط چندان هم سخت نیست چون تنها با 30 ساعت کار در هفته می‌توانید طی یک سال به این محدوده برسید. برای شمارش ساعات کاری می‌توانید به‌صورت زیر عمل کنید:

 • مشاغل پاره‌وقت و تمام‌وقت را حساب کنید.
 • تنها ساعت‌هایی را حساب کنید که به ازای آن حقوق گرفته‌اید.
 • ساعت کاری در داخل یا خارج از کانادا به‌عنوان سابقه کاری حساب می‌شود پس آن‌ها را لحاظ کنید.
 • تجربه کاری حین تحصیل را حساب کنید.
 • زمانی را که به خوداشتغالی مشغول بوده‌اید جزو سابقه کاری محسوب نمی‌شود پس از محاسبه آن خودداری نمایید.

دقت داشته باشید که برای ارائه سابقه کاری باید در مشاغل طبقه‌بندی شده ی ملی کشور کانادا (NOC) کار کرده باشید. این مشاغل و مهارت‌ها عبارت‌اند از:

 • مهارت NOC 0: مشاغل مدیریتی مانند: مدیران رستوران و مدیران معدن.
 • مهارت NOC Skill Level A: مشاغل حرفه‌ای که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند.شامل پزشکان، دندا‍‌ن‌پزشکان و معماران.
 • مهارت NOC Skill Level B: این دسته شامل مشاغل فنی‌وحرفه‌ای هستند.مانند: آشپزی، تکنسین برق و لوله کشی.
 • مهارت NOC Skill Level C: مشاغل سطح متوسطی که نیاز به مدرک تحصیلی دبیرستان دارند جزو این دسته هستند.مانند: قصابی صنعتی، راننده کامیون، گارسون‌ها و سرورهای غذا و نوشیدنی.

شرایط مالی

زمانی که قصد مهاجرت و اقامت دائم در کشور کانادا را دارید باید شرایط مالی مناسبی داشته باشید. قبل از دریافت شغل موردنظر و حقوق، اول باید در کانادا ساکن شوید و زندگی کنید. همه این موارد نیاز به پول دارد و اگر شرایط مالی مناسبی نداشته باشید، نمی‌توانید از خود یا خانواده‌تان حمایت نمایید. پس باید مدارکی را ارائه کنید که نشان دهد شما توانایی لازم برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا و تامین هزینه‌های زندگی خود را دارید.

نکته: اگر با ویزای کار، در کانادا کار می‌کنید و در این کشور ساکن هستید نیازی به ارائه مدرک جهت تمکن مالی نیست.

شرایط تحصیلی

اگر دارای مدرک فارغ‌التحصیلی بین‌المللی باشید نیازی به ارائه سابقه ی کاری نیست و می‌توانید جاب آفر آتلانتیک کانادا را دریافت کنید. مدرک دیپلم، گواهینامه بازرگانی یا کارآموزی نیز موردقبول است به شرطی که 2 سال تحصیل کرده باشید. طی این دو سال باید به مدت 16 ماه در یکی از استان‌های آتلانتیک زندگی کرده باشید. اگر شرایط ذکر شده را دارید واجد شرایط دریافت جاب آفر کانادا هستید و می‌توانید برای دریافت آن اقدام نمایید.

نکته: اگر در خارج از کانادا تحصیل کرده‌اید لازم است مدارک شما توسط سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) ارزیابی شود. اگر مدارک شما موردتایید واقع شود به‌راحتی می‌توانید از جاب آفر استان های آتلانتیک استفاده نمایید.

شرایط زبان

در خصوص مدرک زبان خیلی سخت‌گیرانه عمل نمی‌کنند، اما شما باید حداقل شرایط زبانی لازم برای پیشنهادات شغلی را داشته باشید. سطح زبان شما بر اساس دو مدرک معتبر زبان، CLB برای انگلیسی و NCLC برای زبان فرانسه، است. هر دوی این معیارها برای دریافت جاب آفر موردتایید هستند و تفاوتی ندارد که مدرک شما از کدام نوع باشد. برای بررسی مدارک زبان، لازم است نتایج آزمون زبان خود را همراه با درخواست جاب آفر ارسال نمایید.

سخن پایانی

دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به آتلانتیک است. جاب آفر آتلانتیک از چهار استان نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک پشتیبانی می‌کند. هر یک از این استان‌ها ویژگی‌های خاص خود را داشته و برای زندگی و کار کردن گزینه مناسبی هستند. البته باید بدانید که جاب آفر آتلانتیک به راحتی به دست نمی‌آید بلکه برای دریافت آن لازم است یک سری مراحل را پشت سر بگذارید و شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشید. در این مقاله نکات لازم درباره جاب آفر استان های آتلانتیک را مورد بررسی قرار دادیم. لذا اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید، استفاده از جاب آفر بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

Job Offer Atlantic Canada

 

ارتباط باما:

برای دریافت مشاوره رایگان و انواع خدمات مهاجرتی از طریق کانادا راز میتوانید با شماره های ۹۷۰۱۰۷۹(۴۳۷)۱+ و یا ۰۲۱۸۸۵۱۴۴۷۰ تماس گرفته،یا اطلاعات خود را از طریق چت آنلاین سایت یا دایرکت اینستاگرام ارسال کنید و یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر فرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate
Scroll to Top
تماس با ما