بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا بدون تجربه کاری

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

معرفی آسان ترین راه ها :

کانادا مدت زیادی است که در صدر فهرست کشورهای مقصد برای کسانی است که قصد مهاجرت را دارند. به دلیل تنوع تحصیلی و فرصت های شغلی، اهمیتی که به حقوق بشر داده می شود، زبان رسمی انگلیسی و نزدیکی آن به ایالات متحده، مورد علاقه افرادی است که می خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند. بسیاری از اشخاص تجربه کاری و شغلی برای اقدام به مهاجرت کانادا را ندارند. در این مقاله به روش هایی می پردازیم که بتوان بدون تجربه کاری برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد.

زبان انگلیسی حرف اول را می زند

بر اساس شاخص صلح جهانی در سال 2020، کانادا ششمین کشور صلح آمیز جهان است. همچنین به دلیل مهربانی مردم اش کاملاً مشهور است. کانادا، کشوری که مهاجران زیادی را می پذیرد، جایی است که می توانید با فرهنگ های مختلف جهان آشنا شوید. بنابراین توصیه می کنیم کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند ابتدا در مورد فرهنگ و زندگی کانادایی در آنجا تحقیق دقیقی انجام دهند. برای اطلاعات اولیه، اجازه دهید بگوییم که انگلیسی در سراسر کشور صحبت می شود، اما زبان رسمی استان کبک فرانسوی است. همچنین تاکید کنیم که اولین شرط زندگی در کانادا به عنوان یک مهاجر، کارمند یا دانشجو، داشتن سطح واقعاً خوب زبان انگلیسی است.

چرا کانادا برای مهاجرت انتخاب می شود؟

کانادا یکی از کشورهای مورد علاقه برای مهاجرت است. دلیل این امر این است که رویه های مهاجرت واضح و تضمین شده است، مهاجران جدید نه به عنوان پناهجو، بلکه به عنوان شهروندان جدید مورد احترام قرار می گیرند و به تازه واردان کمک های واقعی و مفید و حمایت های سازگاری توسط دولت داده می شود که این امر باعث شروع و تشویق می شود.
بسیاری از کشورهایی که مردم می خواهند در آنها مهاجرت کنند از نظر اقتصادی توسعه یافته هستند، اما تعداد کمی از آنها قادر به فراتر رفتن از رویه ها هستند. باز هم، تعداد بسیار کمی از کشورهای مورد بازدید با شیوه های تحقیرآمیز مواجه نمی شوند. اگرچه این شرایط غم انگیز در سال های گذشته کمتر بود، اما بحران جهانی که در نتیجه کاهش منابع اقتصادی ایجاد شد، با نگرانی های امنیتی و در نهایت اپیدمی، بسیار افزایش یافته است. به همین دلیل باید مکان هایی را هدف قرار دهیم که بتوانیم با آرامش به آنجا برویم و ساکن شویم. در حین برنامه ریزی برای زندگی شاد، نباید برای مهاجرت به کشوری برنامه ریزی کنیم که با شرایط ناخوشایند و سخت تری مواجه شویم. به همین دلیل مهاجرت کانادا اولویت مهاجران از سراسر کشور است.

چرا درخواست های مهاجرت کانادا به سرعت پذیرفته می شود؟

کانادا کشوری بسیار بزرگ است، اما جمعیت آن نسبتاً کم است. آنها در یک منطقه بسیار بزرگ با جمعیت 37 میلیون نفری تلاش می کنند کشور خود را با جمعیت بسیار کمی حفظ کنند. کانادا که به دلیل نداشتن جمعیت باید از قسمت بسیار کمی از پتانسیل خود استفاده کند، برای اینکه بتواند از منابع و تولیداتش استفاده کند، باید شلوغ تر باشد تا به کشوری قدرتمند تبدیل شود.
به همین دلیل است که کانادا پذیرای مهاجران است. روش های غیرقابل حل و غیرممکن برای تبدیل شدن به یک مهاجر کانادایی را مشخص نمی کند. با سیستم های امتیاز دهی و آزمون های حرفه ای و آموزش ادغام مهاجرت امکان پذیر است. به غیر از متخصصان بهداشت، اگر داوطلب در حرفه خود تجربه داشته باشد و در لیست کارمندان مورد تقاضا باشد و بتواند امتیاز کافی را در سیستم امتیاز کسب کند، داوطلب فقط با گذراندن دوره آموزشی زبان و رسیدن به حد مجاز زبان مورد نظر می تواند مهاجرت کند.
کانادا با فرصت‌های تجاری، آموزشی، فرهنگی و هنری در شهرهای بزرگ خود مانند تورنتو، ونکوور و مونترال و همچنین بسیاری از زیبایی ‌های طبیعی، به‌ ویژه آبشار نیاگارا و شفق شمالی، متمایز است. اگر می خواهید هر زمان که خواستید این زیبایی ها را ببینید، از فرصت ها استفاده کنید و قسمت بعدی زندگی خود را با نوشیدنی گرم خود در روزهای برفی کانادا بگذرانید، می توانید یکی از مسیرهای مهاجرتی زیر را دنبال کنید.

راه های مهاجرت کاری به کانادا مشاغل، هزینه ها
راه های مهاجرت کاری به کانادا مشاغل، هزینه ها

نحوه مهاجرت کانادا

برای مهاجرت کانادا می توانید از چندین روش مانند مهاجرت کاری کانادا، مهاجرت تحصیلی کانادا و… استفاده کنید. ابتدا ویزای تحصیلی بگیرید و در مورد زندگی در کانادا بیشتر بدانید و سپس برای مهاجرت اقدام کنید.

مهاجرت تحصیلی کانادا

شما فقط می توانید با ویزای توریستی برای دوره های مختلف زبان به کانادا بروید، اما پس از اتمام دوره باید به کشور خود بازگردید. در این تاپیک تنها گزینه ای را بررسی می کنیم که راه را برای مجوز کار و سپس درخواست مهاجرت کانادا باز می کند. یعنی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی. برای اینکه واجد شرایط باشید، باید حداقل 8 ماه تحصیل در کانادا داشته باشید. این می تواند یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشد. برای این کار ابتدا باید برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنید. در طول درخواست، شما باید یک نامه پذیرش از موسسه آموزشی و مدارکی داشته باشید که نشان می دهد پول کافی برای هزینه های زندگی خود دارید.
شما باید 180 روز قبل از نمرات نهایی تحصیل خود برای PGWP درخواست داده باشید که حداقل 8 ماه طول می کشد و ویزای دانشجویی دائمی داشته باشید. مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به شما امکان می دهد تا حداکثر 3 سال در کانادا کار کنید. پس از PGWP، می توانید برای یک مجوز کار عمومی درخواست دهید و حق کار و اقامت برای مدت طولانی تری را دریافت کنید. شما همچنین حق درخواست برای اقامت نامحدود و اجازه کار، یعنی مهاجرت کانادا را خواهید داشت.

مهاجرت کاری کانادا

کانادا 2 نوع ویزای کار در محدوده مجوز کار موقت می دهد. اولین مورد از آنها مجوز کار خاص کارفرماست . کارکنان دانشگاهی، کارگران صنعت سینما یا تلویزیون، کارگران تعمیر و نگهداری صنعتی، افراد خیریه، ورزشکاران و مربیان حرفه ای، بازیگران، رقصندگان، نوازندگان، کارآفرینانی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنند و کارآموزان می توانند از این حق بهره مند شوند. برای مهاجرت کاری کانادا، باید قبل از مهاجرت کانادا شغل خود را تنظیم کنید. برای این کار، می توانید در طول درخواست خود، اطلاعات کارفرمای خود را به کنسولگری ارسال کنید. گزینه دیگر مجوزهای کار موقت است. این شرط وجود دارد که افرادی که برای این درخواست خواهند کرد نمی توانند از مجوز کار خاص کارفرما بهره مند شوند.

ویزای کار دائمی کانادا

استفاده از ویزای کار نامحدود نیز به معنای درخواست مهاجرت کانادا است. برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای داشتن شانس زندگی و کار در کانادا به طور نامحدود درخواست دهید. معروف ترین آنها برنامه اکسپرس اینتری است. 3 روش مختلف برای بهره مندی از اکسپرس اینتری وجود دارد.
اولین مورد برنامه کارگران ماهر فدرال است. برای مهاجرت کانادا به عنوان یک کارمند واجد شرایط، باید بررسی کنید که آیا حرفه شما در این لینک ذکر شده است یا خیر. این لیست طیف وسیعی از تعمیر شیر آب گرفته تا پزشک، آشپز و متخصص منابع انسانی را شامل می شود. اگر حرفه شما در لیست است، وقت آن رسیده است که از نحوه جمع آوری امتیاز مهاجرت مطلع شوید.
کانادا این امتیاز را بر اساس تجربه حرفه ای شما، مدرسه ای که آخرین بار از آن فارغ التحصیل شده اید، سطح انگلیسی شما و سن شما به شما امتیاز می دهد. آیلتس مورد نیاز برای برنامه Skilled Worker اگرچه ممکن است بر اساس هر بخش متفاوت باشد، اما به طور متوسط 6.5 تا 7 مورد نیاز است. اگر سن شما زیر 35 سال، فوق لیسانس، حداقل 1 سال سابقه در این حرفه و 8 در آزمون آیلتس باشد، شانس شما برای پذیرش در مهاجرت بسیار بالاست.
گزینه دوم اکسپرس اینتری، برنامه تجارت ماهر فدرال است. انتظار می رود افرادی که از این گزینه بهره مند می شوند، میانگین 5.5 را کسب کرده باشند. اگرچه با توجه به هر بخش از آزمون آیلتس متفاوت است. حداقل دو سال تجربه حرفه ای مورد نیاز است. آخرین گزینه اکسپرس اینتری کلاس تجربه کانادایی است که افرادی که قبلا در کانادا کار کرده اند می توانند از آن بهره مند شوند. افرادی که حداقل ۱ سال سابقه کار در کانادا داشته باشند، سطح زبان انگلیسی خوب و حداقل دیپلم دبیرستان داشته باشند، می توانند با این برنامه به مهاجرت کانادا فکر کنند.
یکی دیگر از راه های مهاجرت کانادا اخذ ویزا کانادا برای خوداشتغالی است. این امر مستلزم حداقل 2 سال تجربه به عنوان فریلنسر در زمینه های فرهنگی یا ورزشی است. اگر شما هر یک از دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد را گذرانده اید و سطح زبان انگلیسی پیشرفته ای دارید، برای این ویزا می توانید اقدام کنید.

زبان انگلیسی را تقویت کنید

شما می توانید با دنبال کردن مسیرهای مهاجرتی مختلف که برای شما مناسب تر است، به کانادا برسید. هر مسیری را که دنبال کنید، در هر قدمی که بردارید، مهارت در زبان انگلیسی مهم است. برای نتیجه آزمون زبان مورد نیاز برای درخواست، باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشید تا بتوانید هنگام مهاجرت کانادا راحت با هم ارتباط برقرار کرده و بدون کمک هیچ مشاوری درخواست مهاجرت خود را رایگان کنید.
شما می توانید زبان انگلیسی را خودتان مطالعه کنید. شما می توانید برخی از سخنرانی های دستور زبان انگلیسی را بخوانید و با تماشای سریال ها و فیلم های تلویزیونی زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، اما رسیدن به سطح مطلوب مهاجرت کانادا زمان زیادی طول می کشد. علاوه بر این، صحبت کردن به زبان انگلیسی روان، نوشتن انگلیسی، درک مطلب مفید نخواهد بود.

مهاجرت به کانادا بدون سابقه کار
مهاجرت به کانادا بدون سابقه کار

صبور باشید

برای مهاجرت کانادا صبر کنید تا ویزا برسد. توجه داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا پاسخ درخواست خود را دریافت کنید. اگر حتی با استفاده از فرم اکسپرس انتری درخواست دهید، ممکن است مجبور باشید تا شش ماه برای پاسخ منتظر بمانید. بنابراین مطمئن شوید که به محض اطمینان از اینکه می خواهید به کانادا مهاجرت کنید، درخواست دهید. بنابراین درخواست خود را هر چه سریع تر ارائه دهید. اگر درخواست شما رد شد، باید دوباره درخواست دهید و فقط در صورتی باید این کار را انجام دهید که تغییر قابل توجهی در وضعیت شما ایجاد شود. شما نمی توانید به این تصمیم اعتراض کنید.

قبل از حرکت اسناد مهم را جمع آوری کنید

برای دریافت مجوز ورود به کانادا در طول فرآیند جابجایی، باید مدارک رسمی داشته باشید. مدارکی که نیاز دارید عبارتند از؛

 • ویزای مهاجرتی کانادا و اجازه اقامت دائم برای هر یک از اعضای خانواده که با شما سفر می کنند؛
 • گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی دیگر برای هر یک از اعضای خانواده که با شما سفر می کنند؛
 • کپی از فهرست دقیق و ارزش پولی تمام وسایل شخصی یا خانگی که با خود می آورید.

بیمه درمانی خصوصی بگیرید

اگرچه کانادا بیمه درمانی رایگان را به ساکنان و شهروندان ارائه می دهد، اما برای اطمینان از پوشش برای سه ماه آینده پس از ورود خود به کانادا، باید بیمه درمانی خصوصی بگیرید. بسته به ایالتی که در آن زندگی می کنید، تامین کنندگان متفاوت خواهند بود. اگر شما یک پناهجو هستید که به کانادا می روید، تحت پوشش برنامه موقت سلامت فدرال (IFHP) قرار بگیرید. بنابراین نیازی به گرفتن بیمه درمانی خصوصی ندارید. هرکسی که خارج از محدوده این برنامه باشد، باید تا زمانی که کارت بیمه سلامت صادر شده توسط دولت را دریافت کند، از بیمه درمانی خصوصی استفاده کند.

راهنمای گام به گام مهاجرت به کانادا

 

 • برای درخواست اقامت دائم و مهاجرت کانادا چندین مرحله وجود دارد که باید دنبال کنید؛
 • یک شرکت مشاوره معتبر و خوب با سابقه خوب و با نتایج تضمین شده انتخاب کنید؛
 • برای تعیین میزان مهارت زبان خود در آزمون آیلتس شرکت نمایید؛
 • با کمک مشاوران مهاجرت، شانس خود را از قبل ارزیابی کنید؛
 • فرآیند درخواست خود را شروع کنید؛
 • تکمیل فرآیند مستندسازی (مدارک تحصیلی و تجربه کاری نیاز به احراز هویت دارند)؛
 • مدارک تمکن مالی را آماده نمایید؛
 • برای بررسی سلامت و پرونده عدم سوء پیشینه آماده شوید؛
 • برای درخواست ویزای خود آماده شوید؛
 • برای عزیمت به کانادا آماده شوید.
شرایط مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا
شرایط مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate
Scroll to Top
تماس با ما